המרכז בקריית ים ע"ש שמוליק צביון

מרכז הגלישה החינוכי הצפוני ביותר בשיתוף עיריית קריית ים ועמותת "בדרכך" על שם שמוליק צביון ז"ל.

סיפור המרכז הוא סיפורה של משפחה אשר איבדה את האב במפתיע בים שכל כך אהב, והחליטה להקים מרכז גלישה עבור נערים ונערות בסיכון. 

שמוליק צביון ז"ל היה איש צבא (סא"ל במיל) ואיש הייטק אשר עזב משרה נוחה, על מנת להקדיש את חייו למניעת נשירה וצמצום פערים לימודיים וחברתיים בקרב בני נוער. את הצוואה החינוכית שלו הפכו בני משפחתו וחבריו לפרויקט חברתי המממש את מפעל חייו.

שמוליק יצא לשחייה מוקדמת בים עם חבריו, כאשר הגיע לחוף, התמוטט ומת לאחר שלקה בליבו, המשפחה שמותו נחת עליה כרעם ביום בהיר, בחרה להנציחו בדרך חיה שתמשיך את המורשת שלו. הבחירה הטבעית עבורם הייתה פניה לעמותת הגל שלי ועיריית קריית ים להנציח את מורשתו. 

מרכז הגל שלי הוא גם חלק מפרוייקט חברתי בעיר קרית ים הפועל בלב ליבו של רחוב שפירא ממוקם פחות מ300 מטרים מקו החוף של קריית ים. ברחוב מתגוררים עולים רבים ממדינות בריה"מ ואתיופיה, מיקרוקוסמוס מקומי לעיר בעלת שיעור העולים מהגבוהים בארץ. 

כשעמותת הגל שלי שמעה את הסיפור שמוליק והרצון להנציח בנאדם מדהים, איש חינוך וים אמיתי – היה לנו ברור שאנחנו הולכים לעשות את זה. הבנו מיד שיש פה משהו מיוחד והזדמנות לעזור למאות בני נוער לעלות על הגל לכיוון טוב יותר. זה בדיוק מה ששמוליק היה עושה ונשמח להמשיך בדרכו. עמותת הגל שלי משתמשת בגלישת גלים ככלי חינוכי. המקום המופלא הזה הוא זירה חינוכית אולטימטיבית שמעניקה הזדמנות לבני נוער.