"החיסון שלנו לקורונה - תכנית "עוגן

.עמותת 'הגל שלי,' המעניקה סיוע לבני נוער בסיכון, נמצאה חיונית ועומדת בתו התקן הסגול של הממשלה וממשיכה לפעול באופן רציף

.גם בתקופת סגרים ומגבלות, אנחנו לא מוותרים על אף אחד, ולא נוותר על אף אחת​

הנוער זקוק לנו יותר מתמיד

הנערות והנערים שלנו מוגדרים על רצף הסיכון. הגדרה זו מקבלת בימים אלו משנה תוקף, כאשר בני הנוער נאלצו לחזור לסביבות המסכנות אותם, לשהות בבתים שלא תמיד מיטיבים עימם, במצבים כלכליים לא פשוטים וללא המסגרת החינוכית המלווה. לצערנו, אנו עדים לעלייה משמעותית באלימות בתוך המשפחה, לצריכת אלכוהול ולשימוש בחומרים מסוכנים. לא ניתן לבני הנוער לחזור מסיכוי לסיכון. יש לנו יכולות וכלים זמינים לעזור להם ׳לעלות שוב על הגל׳.

מסגר מהודק – למרחב הפתוח ולים

שהייה ממושכת בבתים, והיעדר מפגשים חברתיים, עלולים לעורר פחדים, חרדות וחששות. הפעילות במרחב הפתוח של הים, מאפשרת להציף מחשבות, לשתף, לאוורר רגשות ולחוות חוויה יוצאת דופן. מחקרים מוכיחים כי לים ולחוף השפעה מרגיעה ומשרה שלווה. לים יש כוח מרפא.

בטיחות ומרחב בטוח

עמותת “הגל שלי” מחמירה בכללי זהירות ובטיחות בשגרה, על מנת להבטיח את שלומם ובטחונם של החניכים והמדריכים. עתה אנו גם נוקטים הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות בנושא הקורונה. בנוסף לכך, מרבית הפעילות שלנו מתקיימת באוויר הפתוח, על חוף הים ובמים.

הים ככלי להתמודדות עם חוסר וודאות

הקורונה מציבה את כולנו בחוסר וודאות, אולם הים, הזרמים והגלים מקיימים תנועה, וחוסר וודאות באופן תמידי – האם אתפוס את הגל? כיצד אתמודד עם הזרם? האם אוותר לאחר נפילה מהגלשן? לחוויות הללו ולעיבוד הרגשי שלהן סגולות רבות. בגל שלי, אנחנו מלמדים את בני הנוער להעתיק את ההתמודדויות מהים אל תחומי חיים נוספים.

הצוות החינוכי

צוות ׳הגל שלי׳ הינו צוות מקצועי ואיכותי ללא פשרות. יש לנו ניסיון עשיר בעבודה חינוכית-טיפולית ובשימוש בגלישת גלים ככלי חינוכי. הצוות שלנו נבחר בקפידה ועובר הכשרות רבות במגוון תחומים, בהם גם התמודדות עם המצב הנוכחי. אנו מאמינים שבזמנים כאלה, הניסיון חשוב

רק בתקופה האחרונה הצטרפו 610 בני נוער לתהליך רב שנתי ורב שלבי!