כתבו עלינו - ״הגל שלי״ בתקשורת

ערוץ 10: אולפן שישי 
הגל שלי בפריים טיים – איילה חסון בכתבת יומן שישי

ערוץ הכנסת: הועדה לזכויות הילד
אמיר סורסקי, בוגר העמותה- שהפך מחניך, למדריך, לבן שירות בעמותה, קיבל הוכרה  כ"גיבור חיים" בועדה לזכויות הילד ועלה לספר את סיפורו בכנסת ישראל. היה מרגש ומיוחד!

ynet: משתקמים בים 
נועם גרשוני ופצועים נוספים ממלחמת לבנון השנייה, גולשים עם בוגרי ״הגל שלי״

ynet: לשבור את הגלים
סיפורה האישי והמרגש של מרים, בוגרת ״הגל שלי״ שבזכות הגלים ניצחה והיום מדריכה  בעמותה

ישראל היום: עולים מחדש על הגל
האהבה לגלישה הובילה את ירון וקסמן ועומר טולצ'נסקי, לעזוב את הדיי ג'וב שלהם ולהקים עמותה לנוער בסיכון

One אתר הספורט: ״הגל שלי״ שוטפת את חופי ישראל 
גלישת הגלים כתהליך ריפוי, הכוונה, והטמעת ערכים שונים בבני נוער

Xnet: רק אני והגלשן – סיפורו האישי של לירון חדד בוגר ״הגל שלי״
לאחרונה לירון הצליח לשנות את החייו, ומדריך בעצמו ב"גל שלי" נערים ונערות שמגיעים למצוא את הדרך הנכונה באמצעות הגלישה והים

ערוץ 10: משהו קטן וטוב
העסק החברתי ״על הגל״ המעסיק את בוגרי העמותה

״צלם ים״:  מגזין הים והגלישה
דרך הים סוללים דרך לחיים – ״הגל שלי״

 

ידיעות חיפה: כתבה על מרכז העמותה בכפר גלים
רב-תרבותיות בעמותת ״הגל שלי״ בכפר גלים(עמ׳ 29)

Moked: פורטל הקהילה היהודית באיטליה
La mia onda (״הגל שלי״) סיפור העמותה באיטלקית

Mako: אליפות הסופטבורד
אליפות הסופט בבת-ים ב״המהדורה הצעירה״ עם לירון זייד 

עיריית בת-ים: מובילה בחינוך
״הגל שלי״ בערוץ היוטיוב של עיריית בת-ים

The iCenter מבית ״הארץ״: כתבה באנגלית
Hagal Sheli  uses surfing to teach disadvantaged youth techniques for self-empowerment

102FM: עלינו על הגל, גם ברדיו
ראיון עם ירון וקסמן, מייסד ומנכ״ל העמותה, במסגרת יום היזמות בחינוך 

ערוץ 2 – ״הגל שלי״ בתכנית ״23 דקות״
מה גלישת גלים יכולה ללמד על החיים? עומר ובוגרי העמותה מספרים על הפעילות

ynet: חג לגולשים
אליפות ישראל בסופטבורד בהפקת ״הגל שלי״ 

ספורט5: סלוצקי ודומינגז
ירון וקסמן, מייסד ומנכ״ל, ורוני מס, בוגרת העמותה, מספרים על העמותה ועל אליפות הסופטבורד

ערוץ 2: סיפור העמותה
״איפה נתנדב השבוע?״ המלצה על התנדבות בעמותה 

ערוץ 10: ״סדר יום חדש״
ירון וקסמן, מייסד ומנכ״ל העמותה, מספר על העמותה בתכנית הבוקר של הילה נחשון ואקי אבני

רשת: גיבור השבוע 
צביקה הדר מראיין מדריך מ״הגל שלי״ על ההתנדבות בעמותה

מעריב: ״חג כל החגים״ בשיתוף שגרירות גרמניה
ידיעה על חגיגת רב-תרבותיות במרכז העמותה

ולטשפיגל: ״חג כל החגים״ בשיתוף שגרירות גרמניה  
כתבה מצולמת במגזין הגרמני, על חגיגת רב-תרבותיות במרכז העמותה

מגזין ״מדור לדור״: מגזין לכל המשפחה
״הגל שלי״ ואליפות הסופט במגזין ״מדור לדור״

כלבו חיפה והצפון: הגל שלי בכפר גלים

כתבה על שיתוף הפעולה החינוכי עם בית הספר ״אליאנס״ חיפה

Diario Judio יומן יהודי- מקסיקו: עמותת הגל שלי (ספרדית)

כתבה על תכניות ״הגל שלי״ ביומן הקהילה היהודית במקסיקו 

ממליצים עלינו

"ברצוני להודות לעומר וירון על הובלת פרויקט "הגל שלי" בבית ספרנו. כמקימי העמותה ומנהליה, לקחתם קבוצה מתלמידי בית הספר למסע חינוכי וערכי יוצא דופן! את כל זאת עשיתם באהבה גדולה ואחריות אין קץ. עמותת "הגל שלי" מיטיבה לקחת את ספורט גלישת הגלים, שהוא אפקטיבי ומושך לבני נוער, ולהפוך אותו לזירת למידה עבור התלמידים, לזמן להם התמודדות עם אתגרים, לעודד אותם להתמדה ונחישות, ולא פחות חשוב מכך- לסייע בידם להצליח להיות חלק מקבוצה מצמיחה. תודה על תכנית משמעותית שהשפיעה מעל ומעבר לכל ספק על ביטחונם ודימויים העצמי של התלמידים".

סני כרמלי – מנהל תיכון אורט גאולה ת"א

"כמי שריכזה את התכנית וליוותה אותה מטעם בית הספר, אני יכולה להעיד בפה מלא כי התכנית השיגה כל אחת ממטרותיה הנעלות, ומעבר להן. לא כל שכן, הדבר נעשה בצורה נעימה, כובשת ואוהבת. מדריכי התכנית הם אנשי חינוך ברמ"ח איבריהם, אשר נכנסו לחייהם וללבבותיהם של התלמידים והתלמידות, והפכו להיות דמויות משמעותיות ומשפיעות בחייהם האישיים. כל תלמיד ותלמידה שזוכים לפגוש ולעבוד עם האישיויות הללו יצאו מורווחים. שיתוף הפעולה עם בית הספר, העדכון השותף, הרצון ללמוד ולהתאים את התכנית החינוכית למציאות המשתנה בשטח, הביאו להשתפרות והתקדמות מתמדת".

ענת גורנשטיין – מורה בתיכון ברנקו וייס בת ים

"את תוכנית "הגל שלי" זכינו להכיר לעומק במסגרת שיתוף פעולה מתמשך של כ-3 שנים. בעיצומו של חודש ינואר, ראינו כי ההתמודדות עם איתני הטבע בחורף טומנת בחובה העצמה אישית והכרה ביכולות הייחודיות הקיימות בכל נערה ונער. אנו, צוות המגדלור, בשיתוף עמותת עלם, רואים בתוכנית "הגל שלי" כלי שרת לעבודה חינוכית עם בני נוער ואפיק נוסף שיש בידו לתרום במזעור מצבי סיכון שונים. ממליצות בחום."

מעיין יצחקי ונלי מיכאלי – רכזות טיפוליות במגדלור נגבה בת ים

"אני מכירה היטב את הפרויקט ואין ספק שמדובר במיזם חשוב מאין כמותו בעל תוצאות מוכחות בשטח. אין ספק כי מיזם זה הינו חדשני, מקצועי ויוצא דופן. מצרפת את המלצתי החמה, וברכת הדרך."

נעמה גולדברג – מנהלת המסלול ליזמות חינוכית-חברתית במכללת סמינר הקיבוצים

"ברצוננו להודות לצוות המדהים של "הגל שלי" על התהליך המעצים שהבנות עברו. צוות המדריכים התאפיין במקצועיות רבה, רגישות, סובלנות, סדר מופתי ואחריות מרבית על התהליך עצמו. לאורך התכנית היה ברור כי הנערות עוברות תהליך חינוכי משמעותי באמצעות הגלישה – הן למדו להאמין בעצמן, ליהנות מחוויות הצלחה, לקבל ולתת משובים חיוביים, ולהוסיף לארגז הכלים שלהן כלים חשובים ומשמעותיים להמשך דרכן. אין לי ספק שהצלחתם להנחיל לבנות את האהבה לים ולספורט, ובכך הצלחתם למעשה לעמוד במטרה העיקרית של הפרויקט".

ארגון אתנה – פרויקט הגג לקידום ספורט בקרב נערות במשרד הספורט

"לאחר כל מפגש קיבלתי סיכום מפורט של המפגש, תמונות, הערות והארות. נוצר קשר אישי מרגש בין הצוות הנפלא של "הגל שלי" לבין התלמידים. התלמידים הגיעו למפגשים והתמידו גם בעיצומו של החורף, דבר שאינו מובן מאליו כלל וכלל. אין לי ספק שהתכנית השפיעה בצורה מובהקת על התפקוד השוטף של התלמידים. חל שיפור בביקור הסדיר שלהם בבית הספר וברצון שלהם להציב לעצמם יעדים אישיים, תוך שהם משילים התנגדויות שהיו מנת חלקם קודם לכן. אין ספק שההשתתפות בתכנית הקרינה על תחושת המסוגלות שלהם".

גילה מארקס – מנהלת מפתן אלון

"תשומת הלב, הרגישות הרבה, והיצירתיות של המדריכים, הביאו לכך שהנערים, ללא יוצא מהכלל, עברו תהליך מעצים ומשמעותי מאוד. אין לנו ספק שתהליך זה יסייע להם בהמשך הדרך לעלות על הגל ולרוץ עליו! אנו מבקשים להודות לכם מקרב לב ולאחל בהצלחה רבה למיזם חשוב ומשמעותי זה!".

קבוצת גוש עציון

"קבוצת הנערות החלה את פעילותה בשיאו של ינואר, מתוך ידיעה כי ההתמודדות בחורף, קל וחומר עבור נערות, טומנת בחובה העצמה אישית והכרה ביכולות הייחודיות הקיימות בכל נערה. במהלך ימי הפעילות חוו הנערות התנסות מרתקת אשר תוצריה הסופיים הוצגו ברחבי העיר וזכו לשבחים רבים. בניית פורמט זה דרש תיווך רגיש אל עולם התוכן של הנערות, הבנת מצבי הסיכון השונים בהן הן נמצאות, והכרת תכני השיח אשר מעסיקים אותן במהלך שגרת חייהן. תכנית הגל שלי הצליחה לתווך בין ספורט הגלישה, הנתפס כגברי בעיקרו, לעולמן של הנערות על שלל רבדיו. נוסף על הקניית כישורי הגלישה, הקפידו עומר וירון- מנהלי התוכנית, על הטמעת תהליך אישי-אינדיבידואלי לכל אחת מהנערות, מעקב אחר נקודות החוזק והחולשה שלהן, תיעוד ושיקוף לאורך כל הדרך. אין ספק כי תהליך זה הינו היסוד להצלחתה של תכנית זו. אנו, צוות המגדלור, בשיתוף עמותת עלם, רואים בתכנית זו כלי שרת במרחב ההתנהלות הבלתי פורמאלי מול בני הנוער, ואפיק משמעותי נוסף לשיתוף בקשיים ובחוויות. אין מילים".

הצוות החינוכי המלווה של קבוצת "להיות נערה" – מגדלור נגבה ועלם

חשוב לציין כי בני נוער רבים שהשתתפו במיומנויות שונות שאנו מציעים להם מטעם הקידום, מגיעים מרקע של כישלונות חוזרים ונשנים במערכת החינוך, בחיים האישיים ובחיי המשפחה. נערים אלו חווים לעיתים קרובות תחושה של חוסר מסוגלות, תסכול ועייפות מהמערכות, ובעיקר מעצמם. המיומנויות פועלות על היכולת הרגשית והאמונה של הנערים בעצמם. נוכחנו לראות כי נערים שלא הצליחו להתמיד בבית הספר או במיומנויות אחרות- הפגינו בתכנית "הגל שלי" יכולת התמדה, יצירת קשרים אישיים, אחריות אישית וסובלנות לאחר. הנערים הגיעו בקביעות ואהבו לקחת חלק בתכנית. אנו מאמינים כי מיומנות מסוג זה, הפועלת על האמונה העצמית והרגש, היא חלק מארגז הכלים שהנערים זקוקים לו כדי לחוות הצלחה ולחזק את תחושת המסוגלות שלהם. בנוסף, חשוב לומר שהנערים באים ממצב סוציו-אקונומי נמוך שלא מאפשר להם להתנסות בענף ספורט כגון גלישת גלים. "הגל שלי" העניק להם את האפשרות הזו, לרבות השאלת חליפות גלישה וגלשנים מתי שרק ירצו, ובתנאי שיסיימו את התכנית בהצלחה.

קידום נוער יהוד מונוסון

במהלך תשע"ה, במסגרת הלימודים במרכז היל"ה רמת-גן ("מיומנויות מקצועיות"), שיתפנו פעולה עם עמותת "הגל שלי", ושלחנו 12 נערות ונערים לקורס גלישת גלים. הקורס התפרש על פני 17 מפגשים, בחודשי החורף, בחוף ריביירה בת-ים. הצוות החינוכי של "הגל שלי" בלט באופן מיוחד הראוי לציון במקצועיותם, ברעננותם, ובגישה חינוכית מכילה, אוהבת ומעצימה. איכותם האנושית של המדריכים שימשה השראה נהדרת להמשך התפתחותם של הנערים בתוכנית וגם לנו כיחידה לקידום נוער. האימונים התבצעו בחוף ריביירה המקסים (שגם הוא מעורר השראה בפני עצמו), ושילבו בתכנית האימון, לצד הכושר הגופני וגלישת הגלים גם גיבוש קבוצתי, ערכיות ועיבוד חוויות אישיות וקבוצתיות. ללא ספק, ובעיקר בזכות האיכות האנושית של הצוות, מדובר בתוכנית מצוינת הנותנת מענה מיטבי לנוער בסיכון ומספקת מצע פורה להתפתחות. אנו ממליצים בחום על התוכנית ומעוניינים לקחת בה חלק גם בשנים הבאות.

יורם לוין – מנהל מרכז היל"ה רמת גן

הגעתי יחד עם רכזת הטיפול ורכזת אחת הקבוצות במעון לטקס הסיום של הפרויקט. לפני הטקס הספקנו לראות את ההישגים המרשימים של הנערות בתחום הגלישה. שמחתי מאוד לפגוש את אנשי הצוות של "הגל שלי", התקבל רושם שמדובר בצוות מקצועי, מחויב ומלא תשוקה לעשייה טיפולית חינוכית בסביבה ימית. התרשמתי מאוד מהמתקן, מסביבת העבודה הנעימה ומהציוד, אך מעל לכל מתחושת ההצלחה והסיפוק של הנערות אשר הצליחו, על אף כל הקשיים, "לעלות על הגל", ולהגיע לקו הסיום.
אני ממליץ להרחיב את השתתפות מסגרות "חסות הנוער" בכלל, ומעון צופיה בפרט עם "הגל שלי".

אסף עזריאל – רכז מעון צופיה

רוצים לקחת חלק?

Made with love by Sonarium

סגירת תפריט